ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Bali masajıtüm vücut, derin doku, bütünsel bir tedavidir . Geleneksel Bali masajı, vücudunuzdaki kan, oksijen ve “qi” (enerji) akışını uyarmak için hafif esneme hareketleri, akupunktur, refleksoloji ve aromaterapinin bir kombinasyonunu kullanır. Ve bir sağlık, sakinlik ve derin rahatlama hissi verir. Bali masajı, uçucu yağların aromalarıyla birlikte cilt yuvarlama, yoğurma ve okşama ve basınç noktası uyarımı gibi çeşitli teknikler kullanır.

Bali masajı, çeşitli masaj tekniklerini deneyimlemek , rahatlamak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa veya kendinizi biraz zayıf hissediyorsanız , seçmek için iyi bir tedavi yöntemidir . Tavırlı bir rahatlama masajı olan bu tedavi, sakin olmanıza yardımcı olur, ancak dolaşımınızı hızlandırır ve fiziksel sorunları gidermek için düğümlü dokuyu hedefler.

Farklı Bali masajı türleri

Bali, Endonezya’yı oluşturan yüzlerce adadan sadece biridir. Bu adaların çoğu kendi özel tür Endonezya masajlarını geliştirdi . Tüm masajlar, eski gelenekleri ve uygulamaları, vücudunuzun fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmesine yardımcı olacak ve kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak tedavilerle birleştirir . 

İşte birkaç örnek:

  • Sasak masajı
  • Lombok masajı
  • Urat masajı
  • Bali Boreh (pirinç çiftçileri tarafından, öğütülmüş baharatların bir hamurunun hazırlanmasıyla ağrıyı hafifletmek için yapılan bir masaj)
  • Cava Lulur Ritüeli (geleneksel olarak evlilik hazırlıkları için gelinler üzerinde yapılır).

Bali masajından ne beklenir

Bali masajı genellikle bir masaj yatağında yapılır, ancak bir yer yatağı üzerinde de yapılabilir. Aromaterapi , Bali masajının önemli bir bölümünü oluşturur. Kokulu masaj yağının kullanımı, zihninizi rahatlatan uçucu yağların aromasıyla çok terapötik olabilir .

 Bu tür masaj için uygun olan bazı uçucu yağlar çok nadirdir ve sadece Bali adasında veya daha genel olarak Endonezya’da bulunabilir, örneğin ruh halini iyileştiren özellikleriyle bilinen frangipani esansiyel yağı. Masaj yağı ayrıca masaj vuruşlarının akıcı hale gelmesine ve sürtünmeden kurtulmasına yardımcı olur,

bu da daha rahat bir tedavi sağlar. Derin, düğümlü doku ve kas hasarı üzerinde çalışmak için terapistin masaj sırasında oldukça derin baskı kullanmasını bekleyin Terapistiniz ayrıca gerginliği azaltmak ve cilt yüzeyine daha yakın kaslarda dolaşımı iyileştirmek için uzun, nazik hareketler ve yoğurma kullanacaktır. Seanslar genellikle yaklaşık bir saat sürer.

Bali masajından sonra her türlü harikayı hissedeceksiniz: rahatlamış, tazelenmiş, yeniden enerji kazanmış. Muhtemelen tüm bu uçucu yağlardan sonra da harika kokacaksınız. Daha sonra uzanma şansınız varsa, alın. Olabildiğince uzun süre harika gevşeme ve yeniden hizalanma duygularına dalın.

Bali masajı ne işe yarar?

Bali masajı teknikleri, hasarlı dokuyu yatıştırmak ve gergin kasları ve eklem ağrısını hafifletmek için çalışır. Dolaşımınızın artması stresi azaltmaya ve vücudunuzu yeniden dengelemeye yardımcı olur ve aromatik yağlar ruh halinizi de iyileştirebilir. Bu masaj daha derin kas katmanlarını hedeflediğinden ve dolaşımı hızlandırdığından, Bali masajı spor yaralanmaları için faydalıdır .Tüm spa tedavilerinde olduğu gibi, herhangi bir tıbbi sorununuz varsa, ilaç kullanıyorsanız veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, terapistinize söylemelisiniz .

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir