ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Ofis masajı veya kurumsal masaj, genellikle çalışanlar için iş yerlerinde sağlanan masaj hizmetlerini ifade eder. Bu, hem oturarak masajı hem de masa masajını içerebilir.

Bir şans vermeye hazırsanız, ilk adımınız işi yapacak bir masaj terapisti bulmaktır. Özel bir muayenehane ile bireysel bir terapisti kullanabilir veya ulusal bir kurumsal masaj şirketinden gidebilirsiniz. Her iki durumda da, hizmeti veren kişiyle temasa geçtiğinizde, fiyatı kabul edecek, bir program oluşturacak ve ardından bu harika masajlara başlayacaksınız!

KURUMSAL MASAJ PROGRAMLARI

Düzenli bir programda bir masaj hizmeti gerçekleştiğinde, bu bir masaj programı olarak kabul edilir. Bir program, şirketinizin büyüklüğü için mantıklı olan herhangi bir sıklıkta gerçekleşebilir. Ayda bir masaj terapistinden her gün birkaç masaj terapistine kadar her yere sahip olabilirsiniz. 

Ya da arada bir yere düşebilirsiniz: ofisinizde haftada bir veya iki kez birkaç masaj terapisti. Masaj programları, katılımcıların düzenli masaj hizmetleri almalarına olanak tanır ve bu da masajın toplu faydalarını deneyimlemelerine yardımcı olur. 

Tipik olarak, bir programla bir masaj programı kurulur, böylece çalışanlar masajlarını ne zaman alacaklarını bilirler. Şirketler bir masaj programına başlayacak çünkü çalışanların sağlık durumlarında bir iyileşme, stres seviyelerinin düşürülmesi, işyerinde artan konsantrasyon ve işyerinde daha az yaralanma veya kas gerginliği görmek istiyorlar.

KURUMSAL MASAJ ETKİNLİKLERİ

Bir masaj etkinliği , masaj terapistlerinin tek bir gün veya etkinlik için bir grup insan üzerinde çalıştığı tek seferlik özel bir durumdur. Bu, bir şirketin yaz partisi, bir çalışan takdir günü veya bir sağlık fuarı gibi bir şey olabilir.

Bir olay ayarında, önceden ayarlanmış bir masaj programı olabilir veya olmayabilir. Bazı etkinlikler ilk gelene ilk hizmet tarzı masajla daha iyi sonuç verir; diğerleri ise önceden belirlenmiş bir programdan yararlanmaya devam edecek. Masaj etkinlikleri çalışanların morali için harikadır ve kutlama yapmak için herhangi bir nedene eğlenceli bir katkı sağlar.

BİR OFİS MASAJ PROGRAMI KURMA

Bir ofis masajı programına başlarken, bir araya getirilmesi gereken bazı detaylar vardır. Birlikte çalıştığınız masaj şirketi veya terapist, bu planlarda size yol gösterecektir. Program başladıktan sonra, lisanslı bir profesyonel masaj terapisti, iş yerinize düzenli bir programla ulaşacaktır.

Kendi masaj masalarını veya masaj koltuklarını getirecekler ve önceden belirlenmiş bir yere (genellikle boş bir ofis veya toplantı odası) bir şeyler kuracaklar. Çalışanlar daha sonra bir programa göre masajlarına gelirler. Masajın türüne ve şirket için oluşturulan masaj programına bağlı olarak, masajlar 15 dakikadan bir saate kadar sürebilir.

BİR OFİS MASAJI ETKİNLİĞİ AYARLAMA

Bir masaj etkinliği ayarladığınızda, masajın ne zaman yapılmasını istediğinizi ve etkinliğinizde kaç kişi beklediğinizi masaj sağlayıcınıza söylemeniz gerekir.

Kaç masaj terapistine ihtiyacınız olacağını ve ne kadar süreyle ihtiyacınız olacağını siz belirleyeceksiniz. Hafta boyu süren bir sağlık fuarı gibi çok günlük bir etkinliğiniz varsa, her gün için masaj terapistinizin programını belirlemeniz gerekir.

KURUMSAL MASAJ FAYDALARI

Şirketler, birçok nedenden dolayı çalışanları için yerinde masaj hizmeti vermektedir.

Genel olarak masajın sayısız fiziksel faydasına ek olarak, ofis masajı şu ek faydalara sahiptir:

  • Üretkenliğin artması
  • Çalışanların elde tutulmasında artış
  • Sağlık masraflarında azalma
  • Daha az tekrarlayan zorlanma yaralanması
  • Çalışan moralinin artması

Amerikalıların %60’ı çalışmanın önemli bir stres kaynağı olduğunu söylediği için , yerinde oturarak masaj gibi bir hizmet çalışanların stresini azaltmanın etkili bir yoludur.

Çalışanların fiziksel şikayetleri daha az olduğunda ve stresi azaldığında, iş günü çok daha kolay akar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir