ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Birçok ülkede “klasik masaj” olarak bilinen İsveç masajı, en iyi bilinen ve en yaygın olarak uygulanan masaj terapisidir. İsveç masajında ​​eller ve avuç içi tarafından uygulanan dairesel basınç, sıkı yoğurma, hafifçe vurma ve daha fazlası dahil olmak üzere kullanılan çeşitli teknikler vardır.  

İsveç masajı, kalbe dönen kan yönünde uzun, kayma hareketleri ile kasları ovalayarak tüm vücudu rahatlatmak için tasarlanmıştır. Ancak İsveç masajının faydaları rahatlamanın ötesine geçiyor. Kandaki oksijen seviyesini artırmaya, dolaşım ve esnekliği artırmaya yardımcı olabilir. Terapistinizle İsveç masajının unsurlarını bir sonraki seansınıza dahil etme konusunda konuşun.

İsveç Masajı Nedir?

İsveç masajı, sağlığın yenilenmesine yardımcı olmak için yumuşak dokuları ve kasları çalıştırarak sinir sistemi üzerinde sakinleştirici ve dengeleyici bir etki yaratan, tüm vücudu tedavi eden bir terapi masaj tedavisidir.

Masaj terapisti, bir İsveç masajında ​​beş ana masaj tekniği kullanacaktır: okşayarak ve kayarak; yoğurma; sürtünme; vurma veya vurma; titreşim

İsveç masajının faydaları nelerdir?

İsveç Masajı, Per Henrik Ling babası tarafından oluşturulan çeşitli İsveç masajı teknikleri, için tasarlanmıştır sizin dolaşımını artırmak , kaslarınızı gevşetmek ve hissettirecek daha rahat .

Derin doku masajının aksine, İsveç masaj terapisi, vücudun kemikli ve daha hassas bölgelerinde daha yumuşak vuruşlar ve daha kalın kas örtüsünün olduğu yerlerde daha güçlü vuruşlar kullanır. Bu basınç ayarı, onu rahatlamak için ideal bir masaj yapar.

En iyi yatıştırıcı kasları ve zindeliği artırmasıyla bilinen İsveç masajı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka sağlık yararı sunar:

  • toksinleri atarak kas gerginliğini hafifletmek
  • vücuttaki kan dolaşımını ve üfleme akışını iyileştirmek
  • bağları ve tendonları esnek tutmaya ve  hareket aralığını iyileştirmeye yardımcı olur
  • duygusal ve fiziksel stresi azaltmak
  • sırt ağrısını ve kronik ağrıyı hafifletmek

Gitmeden önce, ne giymeniz gerektiği konusunda spaya danışın spa, tek kullanımlık iç çamaşırı sağlayabilir. Tüm kıyafetlerinizi çıkarma düşüncesi sizi utandırıyorsa endişelenmeyin: terapistiniz profesyonel döküm teknikleri sanatçısı olacaktır. Masajda kullanılan yağlar ve losyonlar kumaşları lekeleyebilir, bu nedenle kendi kıyafetlerinizi giyiyorsanız eski bir şeyi tercih etmek iyi bir fikirdir.

Tüm tedavilerde olduğu gibi, terapistinize sahip olabileceğiniz herhangi bir tıbbi durum hakkında bilgi verin ve hamile olup olmadığınızı – veya sadece hamile olduğunuzu düşünüyorsanız – söyleyin.

Masajınıza giden saatlerde ağır yemeklerden ve alkolden kaçınmak en iyisidir.

İsveç masajından ne beklenir?

Masajınız muhtemelen yaklaşık 60 veya 90 dakika sürecektir. Terapistiniz size özel olarak soyunmanız ve genellikle ekstra rahatlık sağlamak için yastıklı olan masaj masasına uzanmanız için zaman verecektir ve burada kendinizi havlularla örtebilirsiniz. Hiçbir noktada tamamen açığa çıkmanıza gerek yok; terapistiniz odaklandığı alana bağlı olarak her seferinde küçük bir parçanızı ortaya çıkaracaktır. Herhangi bir şey için endişeleniyorsanız, bunu söylemekten çekinmeyin.

Terapistiniz tedavinizin başında cildinizi değerlendirebilir ve cilt tipinize uygun uçucu yağları veya losyonları seçebilir . Bunları vücudunuzun bir kısmına ve ne elde etmek istediğinize özel bir dizi vuruş ve teknikle vücudunuza masaj yapacak ; örneğin, bu uzun olabilir, rahatlamanıza yardımcı olmak için sırtınızda kayma hareketleri veya düğümleri gevşetmek için omuzlarınızı yoğurmak veya ovalamak olabilir. Tedavi, vücudunuzun hassas veya hassas bölgelerini hesaba katar, bu nedenle rahat ve yatıştırıcı olmalıdır.

Bazı terapistler gevşemenize yardımcı olabileceği için masaj sırasında müzik çalmayı severler. Yapmamayı tercih edip etmeyeceğinizi söylemekten korkmayın – ya da gerçekten tedavi odasındaki herhangi bir şeyden memnun değilseniz. Çevrenizden memnun olmak rahatlamak için önemlidir ve masajınıza mutlu bir şekilde girmenize yardımcı olur.

Aynı şey konuşmak için de geçerli. Çoğu terapist, danışanının ne kadar iletişim kurmak istediği konusunda çok hassastır ve buna göre sohbeti sınırlar veya teşvik eder. Bazı insanlar biraz sohbet etmeyi sever; diğerleri yapmaz. Rahat, rahat ve anlayışlı olduğunuz sürece önemli değil.

Daha sonra muhtemelen oldukça rahatlamış ve hatta uykulu hissedeceksiniz, bu yüzden gevşemek için kendinize bolca zaman verin . Vücudunuzdaki her kasın nazikçe gerilmesi ve yumuşatılması hissinin tadını çıkarın.

İsveç masajının farklı çeşitleri

İsveç masajı klasik masaj türlerinden biri olduğu için, vuruşları ve teknikleri diğer birçok tedavinin temelini oluşturur. Seçtiğiniz spanın neler sunduğunu kontrol edin, ancak işte İsveç masajını içerebilecek bazı terapiler:

  • Çiftler için ikili masaj
  • Aromaterapi masajı
  • Sıcak taş tedavisi
  • Oturarak sandalye masajı.

Sıcak ipuçları!

İsveç Masajından önce saunada 20 dakika geçirmek iyi bir fikirdir. Kaslarınızı daha derin ve daha rahatlatıcı bir deneyim için güzel bir şekilde hazırlayarak ısıtır ve gevşetir. 

Tüm masajlar sizi susuz bırakabilir ve normalden daha fazla tuvalete gitme ihtiyacı duymanıza neden olabilir – bunun nedeni masajın lenf dolaşımınızı başlatması ve vücudunuzun toksinleri atmasıdır. Daha sonra yavaşça Dünya gezegenine geri dönerken bol su için.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir