ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Thai Masajı, vücudun tüm enerji hatları ve basınç noktaları boyunca bir dizi etkileşimli, akıcı hareket, esneme ve ritmik masajdan oluşur. Bu genellikle derin meditasyon deneyimi, zihinsel ve fiziksel stresten derin bir kurtuluşa neden olabilir.

Thai masajının tarihsel önemi nedir?

“Thai masajının kökleri, uygulamanın kurucusu, Peder Doktor olarak bilinen Shivago Komarpaj’a kadar uzanır. O bir doktor ve Buda’nın arkadaşıydı. Eski tıbbi metinler, Tay masajı geleneğini korumak için taşa oyulmuştu ve Bangkok’taki Wat Pho tapınağının duvarlarında görülebilir.

Tay masajının eski bilgisi ve uygulaması ebeveynlerden çocuklara aktarıldı ve nesillerin bu geleneksel tekniklerden yararlanmaya devam etmesini sağladı. Thai Masajı, nuad Thai uygulaması da dünya çapında tanındı ve UNESCO’nun somut olmayan kültürel miras listesine eklendi.

Thai masajı teknikleri, bulunduğunuz ülkenin hangi bölgelerinde bulunduğunuza bağlı olarak farklılık gösterir. Günümüzde bu farklılıklar daha çok uzak bölgelerde görülmektedir. Tayland’ın güneyinde, baskı noktalarına (enerji hatlarına odaklanarak) vurgu yapılır ve Tayland’ın kuzeyinde gerginlik vurgulanır. İnsanlar Tay masajı tekniklerini değiştirerek farklı bölgelerden bir araya geliyorlar. Bugün, ticari olarak Tay masajı hem basınç noktalarını hem de esnemeyi birleştiriyor. “

thai masajı
thai masajı

Thai masajının temel prensipleri nelerdir?

“Thai masajı vücuttaki meridyen (enerji) hatları üzerinde çalışır. Hastalandığınızda, vücut etrafındaki enerji akışı engellendi veya olması gerektiği kadar serbestçe akmıyor. Thai masajı yaptırdığınızda akışı teşvik eder. enerji, vücuda uyum ve denge getiriyor.

Thai masajı terapistleri, kas gerginliğini serbest bırakmayı ve sıkı kasları germeyi amaçlayarak, sonuçta vücutta enerji akışını teşvik ederek nereye baskı uygulayacaklarını ve ne kadar süreyle basacaklarını bilme konusunda sezgisel bir his ve hislere sahiptir.

Terapistler, vücut ağırlıklarını kasların içindeki stresi ve gerilimi serbest bırakmak için kullandıklarında daha derin çalışır ve daha odaklanır. Terapistler, daha fazla uygulamak veya rahatlamak için kendi vücut ağırlıklarının kaldıraç ve dengesini birleştirir ve her müşteri üzerinde doğru baskıyı kullanmalarını sağlar.

Tay masajı boyunca terapist meridyen çalışmasıyla başlayacaktır. Bu, kasları ısıtan ve kan akışını artıran enerji hatları boyunca avuç içi ve başparmağın bastırılması anlamına gelir. Eklemlerin etrafında çalışmak, gerginliği gidermek ve hareketi teşvik etmek uzuvları germeden önce gerçekleşir. Meridyen çizgileri ve eklemler üzerinde çalışarak, vücudu fiziksel ve duygusal olarak ısıtır ve gerilmeden maksimum fayda sağlar. “

Thai masajının diğer masaj terapilerinden farkı nedir?

“Tay tarzı yöntem, yoga benzeri ritmik bir hareketle basınç noktaları, kas germe ve kompresyon kullanır. Terapistler Tay masajı yaparken ellerini, ayaklarını, dirseklerini, önkollarını ve dizlerini kullanır. Yerdeki bir minder üzerinde gerçekleştirilir. kıyafetlerin üzerinde yapıldığı için yağ kullanılmaz.

Batı tarzı masajlar genellikle bir kanepede yapılır ve masöz aromaterapi yağlarını uzun, kepçe ve sürekli vuruşlarda doğrudan cilt üzerinde kullanabilir. “

Thai masajının sağlığa faydaları nelerdir?

“Tam vücut Tay masajı kas gerginliğini azaltabilir, esnekliği artırabilir ve eklem ağrısını iyileştirebilir. Tetik noktalarına odaklanan teknikler ayrıca kan dolaşımını artırmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve zihinsel berraklığı geliştirmeye yardımcı olabilir.

Tay masajı deneyimi stresi ve kaygıyı azaltmanıza yardımcı olabilir, vücudunuzdaki enerji akışını teşvik eder, enerji seviyelerini ve dayanıklılığı artırır ve genel bir rahatlama ve esenlik hissini teşvik eder. “

İnsanlar Tay masajı yaptırmadan önce nelere dikkat etmelidir?

“Thai masajı derin bir masajdır ve iyi bir terapist keyifli bir deneyim sağlarken, bazı bölgeler kasların gerginliği nedeniyle biraz ağrılı olabilir ve her zaman tamamen rahatlatıcı bir deneyim değildir. 

Thai masajı, alışılmadık bir giysili masajdır. Çok sayıda pasif germe söz konusudur ve terapist, vücudunuzu manipüle etmek ve gevşetmek için avuç içlerini, önkolları, dirsekleri, dizleri, ayakları ve ayak parmaklarını kullanır.

Kontrendikasyonlar, masajı etkileyebilecek sağlık durumlarıdır. Bununla birlikte, bir terapist ne zaman masajınızı uyarlayabilse, yapacaklardır. Thai masajının ana kontrendikasyonları kemik / eklem rahatsızlıkları, iskelet rahatsızlıkları, hamilelik, varisli damarlar, tromboz, son ameliyatlar, yüksek tansiyon ve yaşlı müşterilerdir.

Vücudunuzu gevşetmek ve uzuvlarınızı gevşetmek, terapistin kilonuzu almasına izin vermek, masajdan maksimum fayda sağlayacaktır. “

Thai masajı kimler için en uygunudur?

“Thai masajı, çok fazla kas gerginliği olan, zihin ve vücut yorgunluğundan muzdarip olanlar ve duygusal stres ve endişeleri olan kişiler için en uygun olanıdır.”

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir