ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Lomi lomi masajı enerjiyi geri kazandırmak ve vücudu rahatlatmak için masaj teknikleri, fındık yağları ve bazen dua, nefes ve dans unsurlarının bir kombinasyonunu kullanan geleneksel bir Hawaii masajıdır. Aynı zamanda ‘sevgi dolu eller’ masajı olarak da bilinir. Bu isim, ilkelerini açıklamaya yardımcı olur masaj, alıcının gevşemesine ve besleyici dokunuşa teslim olmasına izin veren, sürekli, akıcı vuruşlarla kaslara nazikçe ancak derinlemesine etki eder.

Lomi lomi, hatıraların sadece beyinde ve zihinde değil, aynı zamanda insan vücudunun her hücresinde de depolandığı inancıyla çalışıyor. Masajın uzun ve sürekli vuruşları, vücudun eski kalıplarını ve davranışlarını bırakmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bu da kas gerginliği kadar çok stres ve zorlanmaya neden olabilir.

Lomi Lomi Masajı Nasıl Yapılır?

Geleneksel olarak, lomi lomi masajı, alıcı yerde el dokuması bir paspas üzerinde yatarken yapılır. Bununla birlikte, kendinizi geleneksel bir masaj masasında veya doğrudan vinil üzerine yatarken bulabilirsiniz. Alçakgönüllülüğünüzü korumak için havlularla örtülmek yerine bir havlu veya küçük bir çarşafınız olabilir. Masajın sürekli akışını kesintiye uğratmamak için bu adımlar atılır.

Lomi lomi şifa uygulaması genellikle terapist ve alıcı arasında bir durgunluk dönemiyle başlar, bazen terapistin elleri hafifçe alıcının sırtına yaslanır. Bu dinginlik anında, geleneksel bir lomi lomi uygulayıcısı bir nimet veya dua söyleyerek şifaya ihtiyaç duyulan her şeyi sorardı.

Terapist, gerginlikleri serbest bırakmak ve değiştirmek için akıcı, ritmik vuruşlarla vücudunuzla sezgisel olarak çalışacaktır. Masajın kendisi için belirlenmiş bir format yoktur, bu nedenle iki Hawaii masajı aynı değildir. Tedavi, vücudunuzun nasıl tepki verdiğine bağlı olarak yavaş ve rahatlatıcı veya daha hızlı ve daha canlandırıcı olabilir. 

Terapistin vücudunuzun iki farklı bölgesine aynı anda masaj yaptığını fark edebilirsiniz bu, beyninizin herhangi bir alana odaklanmasını durdurmaktır ve bu nedenle rahatlamaya yardımcı olur. Bazen etkiyi yoğunlaştırmak için lomi lomi aynı anda iki terapist tarafından gerçekleştirilir.

lomi lomi masajı
lomi lomi masajı

Hawaii Lomi Lomi

‘Lomi lomi’, Hawaii dilinde ‘ovma’ anlamına gelir ve terapistin parmakları, başparmakları, avuç içleri, kolları ve dirsekleriyle yapılan geniş, akıcı vuruşları yansıtır. Macadamia, hurma ve hindistancevizi yağları genellikle lomi lomi masajında ​​nemlendirici olarak, vuruşları pürüzsüz tutmak ve cildi beslemek için kullanılır.

Birçoğu, Lomi lomi’nin iyileştirme sanatının en eski Polinezyalı yerleşimciler tarafından Hawaii’ye getirildiğine inanırken, diğerleri bunun, antik Hawaii’den ve mistik Mu’nun mistik topraklarından taşınan ‘yaşayan aloha’ uygulamasıyla derinden aşılanmış olduğuna inanıyor. Hawaii lomi lomi masajı, Kahuna gövdesi olarak da adlandırılabilir.

Lomi lomi masajının faydaları

Lomi lomi, bedeni ve zihni bir bütün olarak ele almayı amaçlamaktadır. Şu şekilde düşünülmektedir:

  • gerilimi serbest bırak
  • kan ve lenf akışına yardımcı olmak
  • israfı ortadan kaldırın ve toksinleri teşvik edin
  • vücudu gençleştirmek
  • barış, uyum ve esenlik duygusu aşılayın.

Hawaii’de, lomi lomi mide rahatsızlığı olan çocukları tedavi etmek ve doğum yapan kadınları yatıştırmak için kullanılıyor. Bir lomi lomi terapisti kendini iyileştirmeyi değil, iyileşmenin gerçekleşmesini sağlamak için iyileşme için kolaylaştırıcı olmayı hedefleyecektir.

Gitmeden önce

Lomi lomi’nin doğası, muhtemelen çok fazla giyemeyeceğiniz anlamına gelir , bu nedenle ne getirebileceğinizi spa ile kontrol edin. Bikini altları genellikle uygundur – ya da spa tek kullanımlık kağıt pantolonlar bile sağlayabilir – bir moda ürünü değildir.

Masajda kullanılan yağların saç veya makyaj için iyi olmadığını hatırlamakta fayda var, bu nedenle tedavinizden hemen sonra işe geri dönmek istemeyebilirsiniz. Ama sorun değil – günlüğünüzü öğleden sonra temizlerseniz, lomi sonrası cennette daha uzun süre geçirebilirsiniz.

Masajınıza giden saatlerde ağır yemek yemekten veya alkol almaktan kaçının.

Önlemler

Terapistiniz, tedaviniz başlamadan önce size tıbbi geçmişinizi sormalıdır. Onlara hamile olup olmadığınızı veya hamile olduğunuzu düşündüğünüzü söylemeniz önemlidir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir