ÖNE ÇIKAN MASÖZ PROFİLLERİ

  Tüm Masöz profillerini görmek için tıkla

Sıcak taş masajı, omurganız boyunca, ellerinizin avuçlarında, bacaklarınız boyunca ve ayak parmakları arasında konumlandırılan pürüzsüz, düz, ısıtılmış bazalt taşları kullanan uzman bir masajdır. Tipik olarak nehir yataklarından gelen bazalt taşları, ısıyı tutan zengin bir demir içeriğine sahip oldukları için masaj için kullanılır. Tedavide vücudun detoksuna ve iyileştirilmesine yardımcı olmak için sıklıkla soğuk mermer taşlar kullanılır.

Masaj terapistleri taşların yerleştirilmesine rehberlik etmek için sıklıkla anatomiyi kullanırken, bazı terapistler zihin ve bedeni enerjik olarak dengelediği düşünülen noktalara taşlar da yerleştirecektir. İsveç masaj terapisi teknikleri, masaj sırasında tipik olarak kullanılır; bu, uzun vuruşlar ve yoğurma ve yuvarlama içerebilir.

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır?

Spa terapistiniz, taşları 120 ila 130 derece arasındaki kesin sıcaklık aralığına gelene kadar suda ısıtacaktır. 

Sıcak bir taş masajı, kaslarınızı hazırlamak için geleneksel bir İsveç masajı tekniğiyle başlayabilir. Spa terapistiniz daha sonra sıcak taşları vücudunuzdaki önemli akupunktur noktalarına yerleştirecektir. Taşlar kaslarınızı ısıtır ve gevşetir, masajınız sırasında daha derin basınç uygulanmasına izin verir.

Spa terapistiniz masaj yağı ve vuruş ve tekniklerin bir kombinasyonunu kullanarak boynunuza, sırtınıza, kollarınıza ve bacaklarınıza taşlı ve taşsız masaj yapacaktır. Taşlar çok sıcaksa veya basınç çok yoğunsa, spa terapistinize her zaman söylemelisiniz.

Sıcak taş tedaviniz için bolca zaman ayırın; Kendinize dinlenmeye zaman tanımak için 10 dakika erken gelin. Spa’ya ilk gelişinizse, bir tedavi öncesi sağlık anketini doldurmanız istenecektir. Tedaviden önce ağır bir yemek yemekten veya alkol almaktan kaçının.

Sıcak taş tedavisinin kökenleri, Çinlilerin 2.000 yıldan daha uzun bir süre önce iç organların işlevini iyileştirmek için ısıtılmış taşları kullandıkları 2.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sen taş terapisi geçmişi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. 

SICAK TAŞ TEDAVİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Sıcak ve soğuk taşların kombinasyonu, vücudunuzu lenfatik akışınızı artırarak ve vücudunuzu atık ürünleri atmaya teşvik ederek detoks yapmaya ve iyileşmeye teşvik eder.

Sıcak taş masajının diğer faydalarından bazıları şunlardır:

 • gergin kasları gevşetmek
 • ağrı kesici yardım
 • depresyonu hafifletmek
 • uykuyu teşvik etmek
 • dolaşımın iyileştirilmesi.

Sıcak taş terapisi, muzdarip insanlara yardımcı olur:

 • stres
 • sırt ağrısı
 • kas ağrısı
 • fibromiyalji
 • uykusuzluk hastalığı
 • depresyon veya anksiyete
 • zayıf dolaşım.

SICAK TAŞ TEDAVİSİ BENİM İÇİN DOĞRU MU?

Sıcak taş tedavisi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalığı, varisli damarlar, migren, romatoid artrit, azalmış ağrı hassasiyeti, yakın zamanda oluşan yaralar, zayıflamış veya iltihaplı cilt alanları, tümörler, metal implantlar, son kemoterapi, radyasyon veya ameliyat veya kanı incelten ilaç kullanıyor. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, terapistinize bildirin.

Ciddi bir tıbbi durumunuz varsa, kaplıcaya doktorunuzdan veya pratisyen hekiminizden tedavinin size uygun olduğunu onaylayan bir mektup sunmanız gerekir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir